Az Iskolánk nem az önkormányzat által fenntartott intézmény, nem befolyásolja hátrányosan a településsel és annak környékével való kapcsolatunkat. Tanulóink és tantestületünk rendszeres és aktív résztvevői Budapest, Csepel, Szlovákia és Dunajská Streda település és környéki kulturális és sportrendezvényeknek, tanulmányi versenyeknek.
Iskolánk nemzetközi kapcsolatrendszere
Napjaikban már egyáltalán nem meglepő, hogy a felsőoktatási intézmények, így a mi iskolánk is fontosnak tartja, hogy kapcsolatrendszerében erősítse a határokon túli iskolákkal való együttműködést. Mindennek – a korábbi évtizedek ritkább és földrajzilag behatárolt jellegű kapcsolatépítésein túl – új dimenziókat ad az a lehetőség, hogy Szlovákia és Magyarország számára az Európai Unió kapujában nemcsak virtuálisan, hanem valóságban is kitágulnak a határok, bővülnek a lehetőségek.
Az ERKEL FERENC Conservatory of Performing Arts- Drama sokrétű kapcsolatrendszerében is fontos helyet foglal el a nemzetközi kitekintés, az együttműködés lehetőségeinek tervezése és megvalósítása. Hangsúlyt ez az elmúlt években kapott, és különösen intenzívvé vált azután, hogy iskolánk is bekapcsolódott az Európai Uniós oktatási programokba.
Iskolánknak – hasonlóan más oktatási intézményekhez – azelőtt is voltak kapcsolatai külföldi társintézményekkel, mielőtt az Európai Unióhoz való csatlakozását előkészítő tárgyalások intenzívebbé váltak. Azonban ezek vagy csak egy-egy alkalomra szóltak, vagy pedig különböző okok miatt nem váltak rendszeressé és folyamatossá. A magániskola és iskolánk diákjai és pedagógusai között kialakult jó viszony erősítette a nemzetközi kapcsolatépítés terén meglévő szándékainkat.
Képzeletbeli Európa-térképünkön szinte mindegyik égtáji régióban kitűzhetünk egy – esetenként több – kis zászlócskát oda, ahol a velünk kapcsolatban álló intézmény vagy személy nemzetisége él.
A különböző szinten kialakult, meglévő, illetve tovább építendő nemzetközi kapcsolataink, természetesen nem önmagukért, és nem is csak egy-egy jól sikerült konkrét program megvalósításáért szerveződnek, hanem többféle módon kapcsolódnak és beépülnek az iskola pedagógiai programjába.
Iskolánk és a partneriskolák fenti közös törekvései jól illeszkednek az Európai Unió oktatási stratégiája egyik leggyakrabban használt kulcsfogalmához, „az oktatás európai dimenziója” tartalmi elemeihez is. E fogalom magába foglalja a közös európai kulturális örökség elfogadását és ápolását, fontos szerepet kap az új generációk európai identitás-érzésének felépítésében, művelődési és oktatási programjaiban. Tekintettel az egységes európai piac és a politikai unió építkezési folyamataira, az oktatás európai dimenziója kiemelt jelentőségű napjainkban. (Az Európai Közösség történetében először az 1992-ben megszületett Maastrichti Szerződés 126. és 127. cikkelyei szabtak konkrét feladatokat a közösség számára az oktatásügy és a szakképzés területén. Ezek világosan leszögezik, hogy az Európai Unió intézményei segítsék és támogassák az egyes tagországok oktatási rendszereiben az oktatás európai dimenziójának elmélyítését.) „Az oktatás európai dimenziója” tehát bizonyos értelemben olyan közösségi vívmánynak tekinthető, amelynek megismerése és értelmezése a csatlakozni kívánó országok számára nélkülözhetetlen.